Історія нашого підприємства

Історія нашого підприємства

ВСЕ ПОЧАЛОСЬ У 1923!

Засновано у 1923 роціУ травні 1923 року у м. Ромни на Сумщині комітетом боротьби з безробіттям була створена взуттєва майстерня, яка працювала по індивідуальних замовленнях. Називалась «Сапожная майстерская». Взуття шили вручну 9 швачок. За 8 місяців з 1923 року майстерня випустила 3 тис. пар жіночого та чоловічого модельного хромового взуття на шкіряній підошві. До кінця 1925 року в майстерні працювало вже більше 20 чоловік і було випущено 5 397 пар взуття, при добовому випуску до 30 пар. З 1923р. по 1927р.- завідувачем майстерні "Комбербеза" був Майстренко Прокофій Степанович 1894р. народження.

У 1927р. майстерня була перейменована у Взуттєву фабрику "Бистрохід" і увійшла в Роменське об'єднання шкіряної промисловості при комітеті по боротьбі з безробіттям. За 1926 – 1928рр. чисельність працівників на підприємстві розширилось до 120 чоловік, а річний випуск взуття збільшився в 5 разів і склав 50 тис. пар в рік.

З 1 червня 1929 року фабрика почала спеціалізуватись по випуску юхтевого взуття.


1929-1943


З 1931 року фабрика увійшла до складу Роменського Промкомбінату, а пізніше в шкіряно- взуттєвий трест "Укршкіробєднання".

У 1939 р. було випущено 124 720 пар взуття (при плані 100 тис. пар).

У 1940 році на фабриці працювало вже 650 чоловік, а річний випуск продукції склав 350 тис. пар.

У 1941 році фабрика встигла пошити близько 200 тис. пар взуття.

З 1941р. по 1943р. в період німецько-фашистської окупації фабрика була майже повністю зруйнована. Після звільнення міста за короткий проміжок часу вдалося налагодити роботу всіх цехів і вже до кінця 1943 року було випущено 26 тис. пар взуття для фронту.

"Швидкохід"У 1944 р. фабрика була відновлена.

Вже в червні місяці 1944 року на підприємстві працювало більше 100 чоловік і випускали 75 пар взуття в день.
В 1946 році на фабриці працювало 280 чол. і було випущено 132 тис. пар взуття.

За період 1946р. - 1950 р.р. було випущено 1 824 000 пар юхтевого взуття.
За 5-у п'ятирічку (1951-1955) фабрика випустила вже 4,1 млн. пар взуття.

З 1.01.55р. на підставі наказу по Головному Управлінню Шкіряно-взуттєвої промисловості ГУШВП від 17.12.54р. за №1098 Роменський шкірзавод включений до складу взуттєвої фабрики "Бистрохід". Надалі іменується Роменський шкіряно-взуттєвий комбінат №3.
У 1955 році на комбінаті працювало 800 чол. і було випущено 855 тис. парюфтєвого взуття і 429 шт. жорсткого шкіряного взуття.

Роменський шкіряно-взуттєвий комбінат №3

ТАЛАН
Впродовж 1966-1967 р.р. була проведена реконструкція фабрики – побудований і введений в експлуатацію новий виробничий корпус, внаслідок чого виробнича потужність збільшилася з 1 500  до 3 000 тис. пар взуття.

У 1970 році випущено 2 935 тис. пар взуття, тобто за п'ятирічку збільшений випуск взуття в більше, ніж у 2 рази. За п'ять років було введено в експлуатацію 229 одиниць устаткування і 12 конвеєрних ліній, внаслідок чого збільшився рівень механізації. Було упроваджено 9 нових моделей взуття.
1985р. В цей час на взуттєвій фабриці було введено в дію більше 500 одиниць нового технологічного устаткування, 12 конвеєрних ліній, внаслідок чого виріс рівень механізації. Але важка фізична праця, специфічний запах шкіри, шум в цехах відбивали бажання працювати на взуттєвому підприємстві. З приходом у 1987 році на посаду директора Миколи Івановича Лаврика починається відродження взуттєвої фабрики. Рятували підприємство всі разом і фахівці, і працівники шляхом проб і помилок.

1994р. Фабрику модернізували і перейменували на Роменське колективне взуттєве підприємство “Талан”.

1996рПочато створення власної збутової мережі. Відкриті регіональні представництва в Тернополі, Миколаєві, Дніпропетровську.

1997рСтворене Роменське колективне виробничо-торгове об'єднання “Талан”. До його складу увійшли ДП “Талан-Торг”, ТОВ “Таланпром”, ДП “Талан-Торгсервіс”, ДП “Талан-Побут”, ДП “Талан-Спецодяг”, ДП “Талан-Взуття”, ДП “Таланспецкомплект”, ДП “Волиньспецовзуття”.

2000рРазом з виробництвом традиційного взуття з цвяховим кріпленням підошви, вперше в СНД початий випуск спецвзуття клеєпрошивного і бортоклеевого методів кріплення підошви.

2002 р. На базі Київської філії створене ООО “Таланлегпром” з центральним офісом в м. Києві. Генеральним директором призначений Лаврик Андрій Миколайович.

2003 р. Вивчивши світовий досвід, фахівці компанії «Талан» упровадили найсучасніші технології прямого приливу підошви з двокомпонентного поліуретану (ПУ-ТПУ), і вже до кінця року було випущено 86,4 тис. пар такого взуття.

2004 рДодатково збільшені потужності по виробництву литтєвого взуття на гумовій підошві, що дозволило додати взуттю властивості термостійкості, морозостійкості. Також початий випуск взуття з підошвою з двошарового поліуретану (ПУ-ПУ).

за 2003 - 2007 роки було інвестовано понад 6,1 млн. дол. США. Встановлено принципово-нове устаткування передових компаній Італії і Німеччини для випуску спецвзутті литтєвого методу кріплення, що дало унікальну можливість вітчизняним споживачам застосовувати для захисту своїх працівників сучасне комфортне і надійне спецвзуття.

Починаючи з 2014 року компанія “ТАЛАН”  активно працює для підвищення обороноздатності країни, розробляючи та впроваджуючи нові зразки військового взуття з використанням мембранних матеріалів.


З 2015 року “ТАЛАН”  починає співпрацю з лідером ринку технологій мембранного водостійкого взуття компанією W.L. Gore & Associates GmbH. 

За період з  2014 по 2019 роки в розвиток технологій було вкладено більше 8млн.дол.. Впроваджено автоматизовані комплекси з розкрою матеріалів, пошиву заготовок, роботизовано найбільш відповідальні операції литтєвих виробництв, кардинально змінено систему контролю якості на всіх етапах виробництва.


2016 рік: компанія “ТАЛАН” робить новий крок у розвиток власного бренду змінює маркетингову політику, оновлює корпоративний стиль та логотип.

Активно бере участь у світових виставках та інших професійних заходах  для представлення своєї продукції, знайомства з новими партнерами та клієнтами, вдосконалення знань в професійній галузі, надбання нового досвіду, який успішно та регулярно впроваджується у виробництво сучасного спеціалізованого взуття.

У 2018 році компанія робить чергове маркетингове дослідження ринку, на основі якого створює нову сучасну лінійку робочого взуття під робочою назвою «ПУ-ТПУ та ПУ-Гума» (діюча назва лінійки – «Elite»). Це взуття, яке відповідає не тільки сучасним вимогам до робочого захисного взуття, а й вимогам до комфорту та безпеки людини, яка щодня працює у цьому взутті.

2019 рік: Посилюється соціальна відповідальність компанії - підприємства групи беруть активну участь у соціальних проектах міста Ромни, надають підтримку ветеранам та соціально незахищеним верствам населення, надають благодійну допомогу тим, хто її потребує.

Задля розвитку, компанія приймає участь у виставках професійного напрямку. Протягом 2019 року компанія здобула сертифікати за участь у таких заходах:

• «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА», яка відбулась 08-11 жовтня 2019р. (м.Київ, Україна);

• Виставка охорони праці «А+А», яка відбулась 05-08 листопада 2019р. (м. Дюссельдорф, Німеччина);

• «XVIII МІЖНАРОДНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ ФОРУМ», який відбувся 19-22 листопада 2019р. (м.Київ, Україна).

2020-2021 рр. початок співпраці з одними зі світових лідерами ринку по виробництву підошви Vibram (Італія) та Michelin (Франція).

Сьогодні ми з упевненістю можемо сказати, що досягли лідерства в області забезпечення безпеки і охорони праці. “ТАЛАН” - це група підприємств легкої промисловості, які випускають 2,5 млн. пар спецвзутті в рік, а також спецодяг для провідних підприємств нафтогазовидобувної і хімічної промисловості, чорної і кольорової металургії, підприємств машинобудування і металообробки, транспорту і енергетики, будівництва і сільського господарства, силових міністерств і відомств. 

Постійне удосконалення, прагнення до нових можливостей завжди були і залишаються духом нашої компанії. Вивчивши світовий досвід, наші фахівці упровадили найбільш сучасну технологію прямого приливу підошви і розробили моделі взуття, аналогів яким немає в Україні.

На сьогоднішній день вся продукція компанії сертифікована і відповідає нормам національних і європейських стандартів. 


Основні зусилля компанії “ТАЛАН” направлені на забезпечення системного підходу до якості продукції спеціального призначення. Багаторівневий контроль якості, обов'язкова сертифікація і гарантійні зобов'язання є невід'ємною частиною нашої роботи. Ми повністю усвідомлюємо важливість безпеки праці, тому постійно ведемо науково-дослідну роботу, розробляємо нову технічну документацію, організовуємо виїзні семінари, беремо участь в спеціалізованих виставках і конференціях. В ході даних заходів наші фахівці дають кваліфіковані консультації по використанню продукції бренду “ТАЛАН”, допомагаючи оптимізувати витрати охорони праці та заощадити засоби в результаті застосування сучасних, комфортних, безпечних і довговічніших виробів. 

Розвинена мережа філій, відкритих в великих промислових містах України країнах СНД і Прибалтики, на Балканах, Кубі і в Европі, постійно пропонує клієнтам широкий асортимент продукції. 

Організація доставки в будь-який регіон нашої країни, а так само у країни близького та далекого зарубіжжя дозволяє нашим споживачам заощадити час і оперативно отримати продукцію від компанії “ТАЛАН”. 


Ми з відкритим серцем пропонуємо потенційним клієнтам надійну, плідну і взаємовигідну співпрацю!

Наша місія – з любов’ю створювати взуття, що полегшує досягнення Ваших  щоденних  великих місій там, де Ви це взуття носите.


btn