Де використовується спецвзуття? - Talan
Трудова діяльність багатьох часто буває пов'язана з високим ризиком пошкодження ніг. Тому спецвзуття — обов'язкове екіпірування працівників на промислових підприємствах, будівельних майданчиках, виробництвах, де існують певні ризики та загрози. При виборі якості спецвзуття слід пред'являти особливі вимоги, щоб вона ефективно протидіяла впливу зовнішніх чинників і надійно захищала ноги.
Навіщо потрібне спецвзуття?
Носіння спецвзуття необхідне для захисту ніг працівників під час виробничого процесу або під час діяльності у несприятливому середовищі. До факторів несприятливого чи шкідливого впливу належать високі чи низькі температури, можливість отримання удару, підвищена вологість, контакт із агресивними хімічними середовищами тощо. Під їх впливом людина може одержати обмороження, хімічні опіки, механічні травми.
Спецвзуття, залежно від умов перебування працівників, повинне захищати від:
- надмірної вологості;
- ураження електричним струмом;
- обмороження;
- термічних опіків;
- механічних ударів;
- дії кислот, нафтопродуктів, інших агресивних середовищ;
- пилу, бруду;
- можливих контактів із відходами виробництва;
- падіння на слизькій поверхні;
- статичних навантажень.
Якщо працівник працює там, де є ризик пошкодити ноги, стопи або пальці, роботодавець повинен забезпечити його спеціальним взуттям. Воно не повинне заважати чи сковувати рухи, має бути зручним при виконанні своїх професійних обов'язків.
Сфери використання спецвзуття
Спецвзуття буває різних видів, залежно від роду діяльності працівників: електромонтажне, будівельне, медичне, для робітників хімічних підприємств, харчової галузі. Також є взуття для служб охорони правопорядку, сервісних служб, моряків та інших професій. Вона використовується в гірничодобувній, сільськогосподарській, переробній галузі,
Таке взуття покликане захистити від виробничої травми. Це можуть бути черевики, чоботи для несприятливих умов, туфлі, легке спецвзуття з ортопедичними вставками для роботи в приміщенні. Тому необхідно правильно підібрати з огляду на умови подальшого використання.
Вимоги до спеціального взуття
Характеристики спецвзуття повинно відповідати передбачуваним навантаженням та гігієнічним стандартам. Крім забезпечення захисту, все спецвзуття має бути зручним у носінні, служити довгий час і естетично виглядати.
Спеціальне взуття повинне відповідати таким вимогам:
- захищає від температурних перепадів - повинна бути виконана з морозостійких матеріалів, з натуральним утеплювачем всередині (хутром, вовною), легкопрохідною по снігу;
- літня легка - з повітропроникних матеріалів;
- підошва, що захищає від ковзання, повинна бути з протекторами або навіть шипами;
- що протистоїть механічним впливам (можливим проколам, порізам, вібраціям) - черевики, напівчеревики, чоботи з металевими підносками, металевими або пластиковими вставками;
- захищає від підвищеної вологості — із спеціально обробленої шкіри, з водонепроникною підошвою та захищеними від протікання швами.
У спецвзутті обов'язково є захисні елементи, що оберігають носок та задню частину ноги, що забезпечують посилення її характеристик. Будь-яке взуття має бути водонепроникним, з міцною ковзною підошвою — тоді воно підходить для різних професій. Спецвзуття «Талан» відповідає всім зазначеним параметрам, а за якістю перевищує європейські стандарти захисту. Воно максимально комфортне, а також стильна і елегантна.
Специфіка використання у різних умовах
У виробничих цехах і заводах використовуються моделі, які витримують низькі чи високі температури, захищають ноги від ризику отримати механічні ушкодження, травми, можливих ударів електричного струму, впливу токсичних, шкідливих речовин. У місцях, де переважає підвищена вологість, необхідне взуття з підошвою, яке перешкоджає ковзанню. На будмайданчиках взуття повинне оберігати ноги робітників від ударів, проколів, інших механічних впливів. Для працівників торгівлі та медперсоналу випускається легке взуття з ортопедичними характеристиками, щоб проведений на ногах робочий день не завдав шкоди опорно-руховому апарату.
Скільки годин на день можна носити спецвзуття
Зручне та якісне взуття дуже важливе для безпеки працівників підприємства та продуктивності їхньої праці. Тому підбирати спецвзуття необхідно за розміром, щоб воно не здавлювало ногу, але й не було надто вільним. Спевзуття рекомендується носити безперервно не більше 9 годин — тоді ноги сильно не втомлюватимуться.
Високоякісне спецвзуття «Талан» забезпечує безпеку працівників під час виробничого процесу. Воно зручне в носінні, тому знижує втомлюваність ніг, а також відрізняється чудовою зносостійкістю.
Матеріали для виготовлення спецвзуття
Виготовляють спецвзуття з натуральної шкіри з водовідштовхувальними властивостями, якісних сучасних матеріалів з високими характеристиками міцності. Для підкладки та устілки використовуються хутро, текстиль, мембранні матеріали, що мають відмінну повітропроникність. Для виготовлення підошви з високими захисними властивостями використовують поліуретан, гуму, полівінілхлорид, термополіуретан, термоеластопласт.
У нашому каталозі представлено спецвзуття, яке надійно захистить ступні та пальці ніг від порізів та проколів, забезпечить стійкість на слизькій або нерівній поверхні. Вона виготовлена з високоякісних матеріалів, здатних уберегти від проникнення холоду та вологи, забезпечити ногам комфортні умови. Спецвзуття компанії «Талан» відрізняється високою якістю виконання, зручністю, довговічністю та стильним зовнішнім виглядом.
Leave your comment
Note: HTML is not translated!