Які є види спецвзуття? - Talan
Спецвзуття - це та міра захисту, яку можна назвати одним із найважливіших у житті робітників. Таке взуття оберігає ноги від небажаних зовнішніх впливів та різних травм на виробництві. Роботодавець зобов'язаний надати спецвзуття всім фахівцям, чиї трудові обов'язки певною мірою пов'язані з можливим пошкодженням ніг.
Таким чином, спецвзуття має забезпечувати захист від:
- вологи;
- статичних навантажень;
- знижених та підвищених температур;
- ковзання;
- радіоактивних та загальних виробничих забруднень;
- електричного струму;
- токсичних речовин;
- механічних впливів;
- шкідливих біологічних факторів.
Також варто відзначити, що взуття спеціального призначення повинне суворо відповідати як розміру стопи робітника, так і його анатомічним особливостям. Високоякісне спецвзуття відрізняється не тільки своїм прекрасним захистом, але й комфортом та зносостійкістю. Спецвзуття від Талан є чудовим прикладом такого взуття - товари компанії відповідають усім гігієнічним вимогам і виготовляються лише з надійних та стійких до різних впливів матеріалів. Зручне, міцне та легке спецвзуття - це запорука успіху та безпеки будь-якого робітника, на що і орієнтується наша компанія.
Де застосовується спецвзуття?
Спецвзуття є невід'ємною частиною величезної кількості підприємств. Даний вид захисту можна зустріти практично в кожній сфері діяльності людини, наприклад, у хірургів та іншого медперсоналу. Для цих професій спецвзуття насамперед має відповідати всім вимогам гігієни, оскільки такі співробітники працюють з людським тілом і мають ризик занести туди інфекцію.
Спецвзуття також можна зустріти у ресторанах та кафе біля кухарів. Вони не схильні до великого ризику отримати травму ніг, тому взуття таких співробітників гнучкіше і комфортніше, ніж взуття тих, хто працює в потенційно небезпечних робочих сферах.
Взуття спеціального призначення необхідне всьому персоналу, який здійснює електромонтажні, електроремонтні та інші роботи, пов'язані з експлуатацією електрики до 1000 Вольт та вище.
Таке взуття можна зустріти і у працівників складів, СТО, заводів, хімічних, будівельних та багатьох інших підприємств.
Види спецвзуття
Сучасний ринок багатий різними моделями спецвзуття, які відрізняються не тільки за своїм призначенням, але й за матеріалами, конструкцією, дизайном і зносостійкістю. Серед основних видів спецвзуття можна відзначити:
- медичні;
- будівельні;
- взуття для працівників служби охорони та інших сервісних служб;
- взуття для зварювальників;
- взуття для логістів;
- взуття для працівників хімічних та харчових підприємств.
Самі моделі залежно від їхньої сфери застосування можуть сильно відрізнятися. Таким чином, взуття для медперсоналу, а також співробітників харчового та хімічного виробництва легше і орієнтується переважно на захист від радіоактивних та виробничих забруднень, токсичних речовин та шкідливих біологічних факторів.
Будівельне спецвзуття головним чином орієнтоване на захист від механічних пошкоджень, електричного струму, ковзання, перепадів температур і статичних навантажень, оскільки ці фактори становлять велику небезпеку для працівників цих сфер діяльності.
Моделі також можуть мати суттєві відмінності і на вигляд. Деякі види спецвзуття мають високу халяву, яка забезпечує підвищений захист від холоду або надмірно високих температур. Також існують моделі, що являють собою взуття схоже на сандалі - таке спецвзуття зручне лікарям, кухарям та іншим працівникам, сфера діяльності яких менш травмонебезпечна.
Матеріали для виготовлення спецвзуття
Виробництво спецвзуття компанії має право самі вибирати матеріали для їх виготовлення, а також технології, що застосовуються в процесі виробництва. Тим не менш, існують загальні правила, які застосовуються практично до всіх видів спецвзуття різних компаній:
- Для виготовлення зовнішніх деталей використовують як шкірозамінник, і натуральну шкіру. Внутрішні деталі можуть бути виконані із синтетичних та натуральних тканин, а також з хутра.
- Як утеплювач застосовується натуральне або штучне хутро. Можливе використання синтетичних матеріалів.
- Для виготовлення підошви використовують різні матеріали, наприклад, нітрил, термоеластопласт, поліуретан і полівінілхлорид (або ПВХ). Вибір відповідного матеріалу ґрунтується на особливостях передбачуваного середовища експлуатації спецвзуття. Таким чином, нітрил може витримувати температуру від -40 до 200 ° С, має відмінне зчеплення з ґрунтом і чудову зносостійкість до агресивних речовин. Полівінілхлорид має відмінну зчеплюваність і витримує вкрай низькі температури, а поліуретан є дуже легким, стійким та практичним матеріалом.
Leave your comment
Note: HTML is not translated!